Banner Mobile Image
Banner Default Image

Outplacement a karierní poradenství

Propuštění z pracovního poměru je vždy těžkým rozhodnutím pro zaměstnavatele a velkou změnou pro zaměstnance. V dnešních těžkých časech se vyplatí ukázat, že zaměstnavatel a zaměstnanec tvoří jeden tým. Jak zajistit profesionální podporu pro propuštěné zaměstnance a týmy?

Odpovědí je služba outplacement, čili monitorovaná výpověď.

Těžký proces podpory specialistů

Cpl se již léta zabývá outplacementem a podporou profesionální kariéry zaměstnanců na všech jejich úrovních. Náš autorský program outplacementu začíná individuální přípravou managementu ve společnosti našeho Klienta. Tento tým managerů bude totiž sám zodpovědný za proces propouštění ve firmě. Klienti Cpl se tak mohou spolehnout nejen na podporu pro propouštěné zaměstnance, ale také na profesionální přípravu a plán pro tým managerů pro komunikaci se zaměstnanci.

Během zavádění procesu outplacementu ve firmě Klienta přikládáme velkou váhu také přípravě podrobné analýzy profilu dané společnosti, potřebám a nárokům propouštěných zaměstnanců. Konzultanti ze Cpl pokaždé připravují individuální program outplacementu se zohledněním potřeb propuštěné osoby nebo specifikaci skupiny, které se propouštění týká. Tyto kroky umožňují efektivní výběr školení, které bude schopné podpořit zaměstnance během plánování nové profesní dráhy. Jedná se o proces, který provede každého propuštěného zaměstnance krok za krokem – až do chvíle získání nového zaměstnání.

Cpl nabízí dvě formy outplacementu:

1. Individuální outplacement– doporučuje se především pro účastníky na profesní úrovni specialistů nebo ze středního či vysokého managementu

2. Skupinový outplacement– zahrnuje skupinové workshopy, které účastníky připravují k rychlému nalezení nového zaměstnání

Cpl nabízí svým klientům mimo jiné i školení, jak si poradit s emocemi, budování sebevědomí a schopnost umět si uvědomit vlastní potenciál a motivaci. Dále nabízí školení z oblasti otevřeného interview a jiné workshopy šité na míru účastníkům.

Program outplacementu, který připravuje Cpl, zahrnuje:

  • podrobnou analýzu profesních předpokladů zaměstnanců

  • pomoc s vytvořením nebo úpravou CV

  • přípravu na pohovor

  • analýzu pracovního trhu a identifikaci potenciálu firem, do kterých se zaměstnanci mohou hlásit

  • budování sítě profesních kontaktů na určených portálech

  • pomoc uvědomit si směr, jakým se zaměstnanec chce ve své kariéře dále ubírat

Outplacement  je nástroj, který má především pomoci propuštěnému zaměstnanci – jedná se o psychickou podporu, ale i odborné profesní vedení a poradenství. Celý tento proces může značně ulehčit samotný pocit ze zaměstnání a také urychlit proces hledání nové práce. Zaměstnavatel, který se postará o své zaměstnance do poslední chvíle jejich působení ve firmě získá pozitivní ohlasy nejen z jejich strany, ale také ze strany budoucích zaměstnanců.

Hledáte poskytovatele outplacementu?

Kontaktujte nás!